2 października uczniowie klasy I e wraz z wychowawcą p. Justyną Wójtowicz, p. Małgorzatą Gawlik oraz  rodzicami: p. Elżbietą Odo-Cygan, p. Agatą Orszulak-Ziębą, p. Magdaleną Surowiec wzięli udział w IX Festynie „Bądź bezpieczny maluchu, w drogowym ruchu”. Organizatorem przedsięwzięcia był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Uczniowie z samego rana pojechali na halę Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się festyn. Podczas wydarzenia na uczniów czekało wiele niespodzianek. Klasa I e wzięła udział w wielu konkursach. Były konkurencje sprawnościowe i konkursy ze znajomości znaków drogowych. Dzieci rywalizowały w biegach z lizakiem i czapką policjanta, a także ścigały się w slalomie gokartem na czas. Układały z puzzli znaki drogowe i odpowiadały na pytania dotyczące bezpiecznego zachowania na drodze, podczas którego uczennica Patrycja Lis uzyskała I miejsce za wspaniałą, rozbudowaną odpowiedź. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudził także pokaz pierwszej pomocy. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich konkursach, a ich świetne przygotowanie było rezultatem dobrze zdanego egzaminu na „Wzorowego Pieszego”, który odbył się w naszej szkole w ramach zaplanowanych działań VI edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”. Również szkoła otrzymała dyplom i nagrodę za aktywne promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród uczniów.

Justyna Wójtowicz