„Odblaskowa szkoła - to Ja, to Ty, to My".

W minioną środę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji happeningowej „Odblaskowa szkoła - to Ja, to Ty, to My". Głównymi jej celami było promowanie bezpiecznych zachowań uczniów w drodze do i ze szkoły poprzez używanie kamizelek, opasek i innych elementów odblaskowych, a także zwrócenie uwagi mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej na konieczność korzystania z nich. Odblaskowy korowód otwierał i zamykał oznakowany patrol Policji z Powiatowego Wydziału Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe nieśli zrobione przez siebie transparenty i skandowali specjalnie na tę okazję przygotowane  hasła. Autorami niektórych byli rodzice, którzy w ten sposób włączyli się w akcję. W drodze powrotnej do szkoły pochód na chwilę zatrzymał się na placu przed Urzędem Miasta. Podczas trwania pochodu były rozdawane przechodniom opaski odblaskowe. Przemarsz uczniów spotkał się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy gratulowali nam pomysłu.  Miejmy nadzieję, że udział w tej akcji dzieci i nauczycieli utrwali na zawsze nawyki stosowania odblasków na drodze, zwłaszcza po zmroku.

Małgorzata Gawlik