Kierowco, jabłko czy cytrynka ? - akcja prewencyjna

 

                05.10.2015 r. uczniowie klas VI pod opieką p. Małgorzaty Gawlik i p. Justyny Wójtowicz oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej wzięli udział w akcji prewencyjnej „Jabłko czy cytrynka?”.

                Głównym celem tych nietypowych działań było przypomnienie zasad mających szczególny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach i zwrócenie uwagi kierowców na ich przestrzeganie. Wspólna akcja przeprowadzona przez policjantów wraz z uczniami miała również na celu przybliżenie specyfiki pracy funkcjonariuszy.

                Podczas trwania akcji zatrzymywani do kontroli kierowcy, gdy jechali zgodnie z przepisami, otrzymywali jabłko, natomiast w przypadku popełnienia wykroczenia, cytrynkę. Kwaśne miny miało niewielu kierowców. Dzieci wręczały także kierowcom ulotki związane z zasadami bezpieczeństwa na drodze zwłaszcza tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

                Oczywiście, jak przystało na „Odblaskową szkołę”, uczestnicy akcji dali wszystkim świetny przykład zachowania się pieszych i korzystali z kamizelek odblaskowych.

Małgorzata Gawlik