Rekord Polski pod wieżycą osiągnięty!

5 września w sobotę pod Wieżycą we wsi Oleśnica w gminie Olesno, Poczet Bagiennych wsparty przez Sznuroroby z Wieliczki, licznych członków zaprzyjaźnionych grup historycznych oraz mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego - ustanowił Rekord Polski w kategorii "najdłuższy sznur wykonany ręcznie z użyciem średniowiecznych maszyn i narzędzi" z wynikiem 117,8 metra.  A w tym wszystkim udział wzięli między innymi uczniowie z naszej szkoły - głównie klasa VB wraz z wychowawcą, Sławomirem Batorem. Atrakcji nie brakło. Oprócz samego „ukręcania” liny można było, jak zwykle w tym magicznym miejscu, powalczyć bezpiecznymi mieczami, zjeść dobry, ciepły posiłek i zobaczyć wiele ciekawych rzeczy ze świata średniowiecza. Z tarnowskiego muzeum była mennica i średniowieczne monety, byli rycerze i damy, można było przymierzyć prawdziwą zbroję, a w nagrodę za kręcenie podpisany własnoręcznie prawdziwym piórem i inkaustem certyfikat zaświadczający o udziale w próbie bicia rekordu!

Dziękujemy Pocztowi Bagiennych i Wojtkowi Maniakowi za umożliwienie udziału w tej przygodzie. Zamiast opisu wrażeń najwięcej powiedzą zdjęcia.

A tu linki opisujące całą imprezę:

Sławomir Bator