Czas na zdrowi

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej przystąpiła do IV edycji projektu „Czas na zdrowie” Fundacji BOŚ.  Celem konkursu jest promowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży, która spędza coraz więcej godzin przy komputerach, bądź telewizorach. Brak ruchu i zła dieta to nie tylko przyczyny wielu schorzeń ‒ to także „przepis” na kłopoty z nauką! Dlatego poprzez udział w tym projekcie chcemy wykreować modę na zdrowie! Projekt „Czas na zdrowie”, łączy  funkcję edukacyjną z elementami międzyszkolnej rywalizacji i dobrą zabawą. Głównym celem programu  jest rozpowszechnienie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia oraz dotarcie z tą ideą do jak najliczniejszego grona osób.

Projekt jest realizowany pod patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Rzecznika Praw Dziecka.