ABECADŁO BEZPIECZEŃSTWA

Dzisiaj świetliki utrwalały zdobytą wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.  Wiadomości na temat właściwego poruszania się po drodze dzieci zdobyły na lekcjach, ale także podczas prowadzonych zajęć świetlicowych. Sprawdzian z wiedzy o brd przeprowadzony był w formie zabawowej. Zabawa polegała na ułożeniu abecadła bezpieczeństwa. Jest to sprawdzona i bardzo aktywna forma pracy z uczniem. Świetliki w grupach tworzyły kolejne wierszyki, hasła zgodne z literkami alfabetu.  Musiały bardzo zręcznie dopasowywać poznane zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze, aby były zgodne z kodeksem drogowym i pasowały do kolejnych liter alfabetu.  Pomysłowość dzieci ciągle nas zadziwia. Opracowały fantastyczne abecadło bezpieczeństwa.

A - by przejść przez jezdnię, trzeba się najpierw rozejrzeć, czy ktoś nie nadjeżdża.
B - o jak nie popatrzysz w lewo i w prawo, możesz wpaść pod samochód.
C - zerwony ludzik na sygnalizatorze oznacza, że nie wolno wchodzić na jezdnię. itd
Na zakończenie przypomnieliśmy piosenki o ruchu drogowym „Znaczki odblaskowe” oraz „Czerwone stój, zielone idź”.