Światowy dzień postaci z bajek

„Światowy dzień postaci z bajek” pod takim hasłem zostało zorganizowane wydarzenie artystyczne w naszej świetlicy. Każdy z nas ma ulubiona bajkę czy baśń. Dzięki nim przekazujemy  dzieciom najważniejsze prawdy o życiu w sposób ciekawy i skuteczny.  Poprzez bajki i baśnie dzieci uczą się dokonywania wyboru i utrwalają właściwe postawy a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się kolorowy i radosny,

Światowy Dzień Postaci z Bajek po raz pierwszy zorganizowany w naszej świetlicy cieszył się wielkim powodzeniem. Organizacja takiego dnia była sposobem na  wzbogacenie wyobraźni, pobudzenie zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt, jak również popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. W tym wyjątkowym dniu dzieci przywitały królowe i księżniczki. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle.

Na zakończenie wychowankowie rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Nie mogło zabraknąć  w tym ważnym dniu znanej przez wszystkie dzieci piosenki „Witajcie w naszej bajce”.

Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości. Świetliki były zaangażowane, otwarte na nowe doświadczenia i bardzo wesołe.

Małgorzata Gawlik