EDBRD NA ŚWIETLICY

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to część strategii Komisji Europejskiej zmierzającej do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych, dlatego 13 października świetliki uczestniczyli w zajęciach o tematyce BRD. Działo się wiele były krzyżówki, puzzle, ale przede wszystkim krótki kurs pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się wzywać pierwszą pomoc i wykazywały się wielkimi umiejętnościami. Ponadto korzystały z pakietu edukacyjnego.

Obejrzały również film o przygodach Woocha a na kolejnych zajęciach świetliki przygotowały kartki z  Radami Woocha, na których znalazły się porady dotyczące noszenia odblasków i właściwych zachowań.  Rysunki wyeksponowaliśmy na gazetce świetlicowej, aby przypominały o właściwych zachowaniach.

Świetliki poznały także zasady przechodzenia przez jednię po pasach. Było to tym bardziej ciekawe gdyż sami musieli ułożyć pasy.

Sygnalizacja to dobra rzecz, tak stwierdziły świetliki podczas omawiania zasad przechodzenia przez jezdnię przy sygnalizacji świetlnej. Mówiły tak, „gdy zachowamy ostrożność możemy bezpiecznie przejść na drugą stronę”.

W celu lepszego przyswojenia treści związanych z przechodzeniem przez jezdnię na odpowiednim świetle uczniowie kolorowali malowanki. Czerwona truskawka to kolor czerwony, czyli STÓJ.