Mleczne opowieści kota Mleczysława

Ciekawym wydarzeniem w naszej świetlicy było spotkanie z uczniami klasy V a realizatorami programu „Poczytaj mi przyjacielu”. Spotkanie odbyło się 29 października 2014 r. a zorganizowała je p. Małgorzata Gawlik .  Tym razem zostały przeczytane „Opowieści pełne mleka, czyli przygody Kota Mleczysława”.  Lekturka cieszyła się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie ją słuchały również z uwagi na fakt, że mogły podziwiać kota Mleczysława w różnych plastycznych pracach dziecięcych. W trakcie spotkania uczniowie nauczyli się rymowanki kotka i narysowali jego portret. Wśród wielu pięknych portretów komisja ( Agata, Zuzia, Patrycja, Martyna, Paulina ) przyznała IV miejsca, za które świetliki otrzymały dyplomy.

Zwycięzcy:

Karol Stawarz klasa II b

Ewa Kijak klasa  I e

Daria Wójcik klasa I e

Martyna Bogacz klasa I b

Miłosz  Ciećko  klasa II b

Maciek Skowron  klasa I c

Spotkanie było niezwykle udane, wartościowe i kształcące.

Małgorzata Gawlik