Modnie i odblaskowo w dąbrowskiej „dwójce”.

Uczniowie z dąbrowskiej dwójki wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Infrastruktury - Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Moda na odblaski. Włącz Myślenie”

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu, estetycznego i przyjaznego dzieciom elementu odblaskowego.  Naklejka odblaskowa ma służyć poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachęcać dzieci do noszenia odblasków.  Opiekun SKB p. Małgorzata Gawlik na konkurs wysłała projekty odblasków następujących uczniów: Izabeli Sojki z klasy I b, Emilii Chrościńskiej z klasy III B, Klaudii Kościuk z klasy II a oraz Aleksandry Wąsik z klasy V B.
        Konkurs związany jest z inauguracją Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w latach 2011–2020, ogłoszonej przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest częścią kampanii społecznej „Moda na odblaski. Włącz myślenie
”.