Przygoda z origami

Od października w naszej świetlicy działa Koło Origami działające pod opieką pani Małgorzaty Gawlik. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i to właśnie Świetliki jako pierwsze rozpoczęły to wciągającą przygodę z japońską sztuką. Powstało wiele cudownych prac, bardzo kolorowych, które już można podziwiać na wystawie w świetlicy szkolnej.

Dzięki origami dzieci rozwijają swoje zainteresowania, doskonalą sprawność manualną, a także pobudzają swoją wyobraźnię. Metoda pracy w oparciu o płaskie formy origami daje dzieciom dużo zadowolenia, satysfakcji i poczucia szybkiego osiągania sukcesu. Origami rozwija: myślenie twórcze, konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną, sytuacyjną, ułatwia zapamiętywanie, uczy prostoty, estetyki, dokładności i dyscypliny. Tak więc wycinamy, składamy i bawimy się.