ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Dzisiaj świetliki  malowali prace plastyczne na temat zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Prace dzieci były wyjątkowo pomysłowe. Przy wykonywaniu tych prac towarzyszyła im dyskusja na temat zapinania pasów przez nich samych jak i przez rodziców, czy rodzeństwo.  Wnioski z dyskusji były jednoznaczne trzeba zapinać pasy bezpieczeństwa. Zastosowana kolorystka i oryginalność trafiała do pozostałych uczestników zajęć, którzy przyszli później na świetlicę. Autorzy prac zaprezentowali swoje prace i przemyślenia. Zauważyli, że brak zapiętych pasów może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Obiecali również, że nie będą bez nich jeździć, nawet na krótkich trasach. Warto było podjąć ten temat, bowiem edukację dzieci należy rozpocząć jak najwcześniej. Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami a prace zawiesiliśmy na gazetce i nadal będą przypominać o pasach bezpieczeństwa.