Urodziny pluszowego misia

W dniu 25 listopada dzieci przyniosły do świetlicy swoje ulubione misie, które uczestniczyły z nimi w wielu zabawach i konkursach. Dzieci na całym świecie bawią się pluszakami już od wielu lat. Kochają je wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Jako ulubiona dziecięca zabawka, miś stał się również ulubionym bohaterem literackim.

Przygotowania do uroczystości w świetlicy  trwały od kilku dni.  Najpierw podczas codziennego, poobiedniego słuchania bajek dzieci poznały wiele przygód Misia Paddingtona (z Londynu, który zgubił się na dworcu), Misia Uszatka i Kubusia Puchatka ze Stumilowego Lasu. Lektury te stały się tematem rozmów o ukochanych zabawkach i szacunku dla nich.   W  Światowy Dzień Pluszowego Misia zorganizowaliśmy zabawy z ulubionymi pluszakami, zaśpiewaliśmy piosenkę i „nakarmiliśmy” głodnego Kubusia Puchatka. Mieliśmy możliwość poznać 40 -letniego misia, który przyniósł Bartek a była to przytulanka jego taty.  Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy wystawę z pięknie pokolorowanymi misiami.