W dniu 10.09.2013 r. w świetlicy szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach ogólnopolskiego programu „Poczytaj mi przyjacielu’’. Dziewczynki ze Szklonego Klubu Bezpieczeństwa  z klasy VI a -  Justyna Kłos-Kufel, Kinga Golemo przeczytały książkę pt. „Jaki ten świat ciekawy’’. Po przeczytaniu wspaniałego i pouczającego opowiadania świetliki zaangażowane zostały do wspólnej zabawy, w trakcie której, układały puzzle, odgadywały znaki drogowe. Uczestniczyły również  w zabawie „Ruch drogowy’’ oraz ‘”Czerwone stój- zielone idź”. Na zakończenie spotkania  świetliki wysłuchały piosenkę o tematyce drogowej wykonaną przez Aleksandrę Sołtys.  Częstotliwość spotkań uzależniona jest od czasu, jakim dysponują wolontariusze.  W ramach programu młodzi wolontariusze  pod opieką p. Małgorzaty Gawlik przygotowują również spotkania czytelnicze dla przedszkolaków.