„Cała Polska czyta dzieciom  – czyta też świetlica”

Świetlica szkolna bardzo aktywnie włączyła się w kampanię „Cała Polska czyta dzieciom – czyta też świetlica”. Polega ona na propagowaniu głośnego czytania dzieciom  i częstego kontaktu z książką.  Jak wiadomo czytanie rozwija osobowość dziecka, kształci  wrażliwość, spostrzegawczość, pamięć i wyobraźnię.  Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła.

Jednym z ulubionych bohaterów świetlików  stał się Kubuś Puchatek  nasz patron  i właśnie   w związku z tym w naszej świetlicy  powstał jego kącik. W kąciku dzieci zgromadziły maskotki, książki i gadżety związane z KUBUSIEM PUCHATKIEM, a  poprzez częste czytanie opowiadań mogły poznać jego przygody.

Czytanie powinno się dziecku zawsze kojarzyć z radością, nigdy z przymusem, karą czy nudą. Dlatego wybierając ksiązki do czytania zwracano uwagę na to, aby były ciekawe, dostosowane do wrażliwości dziecka oraz budujące pozytywny stosunek do świta.

Do akcji „Cała Polska czyta dzieciom – czyta też świetlica” angażujemy także rodziców, którzy mają największy wpływ na rozbudzenie w dzieciach zapału do poznawania pięknej literatury.

Świetliki  mieli okazję spotkać się z  rodzicami swoich koleżanek lub kolegów i posłuchać fragmentów znanych i nieznanych utworów.

U NAS CZYTALI

PANI KRYSTYNA SKOWRON - babcia Szymona Bieś z klasy I a