„Popołudnie z książką”

Świetliki mogą pożytecznie spędzić swój wolny czas i wzbudzić potrzebę czytania dla przyjemności  związku z zaplanowanym zadaniem „ Popołudnie z książką” w ramach projektu świetlicowego  „Czytanie łączy pokolenia”. Spotkania  odbywają się  w każdą środę ale również w inne dni w zależności od czasu jakim dysponują zaproszeni goście.

Przygotowując się do cotygodniowych spotkań staramy się  je urozmaicić poprzez śpiewanie piosenek, które są związane z aktualnym tematem czytanej książki. Dzieci również wykonują prace plastyczne, z których organizujemy wystawy.

Popołudnie z książką  rozpoczęły już uczennice z klasy V a, wicedyrektor p. Małgorzata Wódka, która dodatkowa ufundowała trzy nagrody książkowe w konkursie plastycznym, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej p. Małgorzata Panek – Sojka, pedagog szkolny p. Marzena Rzepka, wolontariuszki ze Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 2,  realizujące projekt „Starszy brat, starsza siostra”,  Szkolny Klub Bezpieczeństwa  „Stopka” – Magdalena Kozioł i Natalia Ciąbor  oraz absolwentka szkoły Justyna Kłos – Kufel.

\\