Poczytaj mi Babciu

W miesiącu styczniu szczególnie pamiętamy o seniorach, a wszystko to z racji ich święta – Dnia Babci i Dziadka. Z tej to okazji, w naszej świetlicy odbyło się  spotkanie pod hasłem „Poczytaj mi babciu”  w ramach programu „Cała polska czyta dzieciom – czyta też świetlica”. Tym razem zaproszenie przyjęła  p. Krystyna Skowron pełniąca w swoim prywatnym życiu  zaszczytną rolę babci Szymona z klasy I a.  Przeczytała dzieciom znane baśnie  jak „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Paluszek” oraz „O dobrym rybaku i dżinie”. Po przeczytaniu bajek, dzieci podziękowały specjalnie wyuczoną  na tę okazje rymowanką:

„Po domu chodzi babcia

w fartuchu, w zielonych kapciach.

Sprząta, kwiatki podlewa

i nigdy się nie gniewa.

Nawet, gdy stłucze się szklanka.

mówi – A to niespodzianka!

Stłukło się, bo było szklane.

Przynieś szczotkę

i  już pozamiatane.

Za to, że jesteś taka,

Kupię ci, babciu, lizaka.

Na zakończenie spotkania świetliki czerwoną różą i filiżanką z herbatką podziękowały bardzo miłemu gościowi,  który obiecał nas jeszcze odwiedzić.