ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada świetlica  szkolna zamieniła się w Krainę Misiów. W tym dniu świetliki  przyszły do szkoły ze swoimi ukochanymi pluszakami.  Misie  od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie i wciąż jest ulubiona zabawką dzieci, a w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dwa dni przed misiowym świętem  w świetlicy przygotowano  wystawę pod hasłem „Miś – mój przyjaciel”, na której zaprezentowane zostały pozycje z literatury dziecięcej m.in. o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, misiu Paddingtonie oraz czasopisma „Miś” i „Kubuś Puchatek”. Został również przeprowadzony konkurs plastyczny pt. „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.  Jury w składzie: p. Jadwiga Miś, p. Marznna Pikul, p. Małgorzata Panek – Sojka, miało niełatwe zadanie, ponieważ prace prezentowały wysoki poziom. Dlatego postanowiło przyznać:

I miejsce - Emilia Chrościńska klasa I B, Barbara Tomaszek klasa IV C

II miejsce – Izabela Sojka klasa I B

III miejsce  - Martyna Pabian klasa I B, Klaudia Guca klasa III A, Karolina Pulnik klasa III B

IV miejsce – Aleksandra Rokocz klas II B, Adam Pulnik klasa I A

Wystawę po konkursową można obejrzeć w świetlicy szkolnej.

Wychowankowie podczas przeprowadzonych zajęć mogli również:

-       - poznać historię pluszowego misia,

-       - nauczyć się piosenek o misiach,

-       - posłuchać fragmenty czytanych rozdziałów wybranych książek: Miś Uszatek Cz. Janczarskiego, Kubuś Puchatek A.A. Milne,

-       - dowiedzieć się jak żyją niedźwiedzie brunatne,

-       - nauczyć się  wiersza J. Brzechwy pt. „Niedźwiedź”,

-       - uczestniczyć w zabawach: „Jadą, jada misie...”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Ruchome trufle”,

-       - opowiedzieć o swoich misiach,

-       rysować misia z zasłoniętymi oczami,

-      pokolorować Kubusia Puchatka, Gumisie, Misia Uszatka.

-       - nauczyć się wyliczanki Kubusia Puchatka: „Policzymy to co mamy” Mam dwie dłonie, łokcie dwa. Dwa kolana , nogi dwie. Wszystko pięknie zgadza się. Dwoje uszu, oczka dwa. No i buzię też się ma. A że buzia przecież je. Chciałbym buzie też mieć dwie.

Mamy nadzieję, że nie ma dziecka, które nie miałoby własnego pluszowego misia oraz to, że każdy zapamięta dzień 25 listopada jako święto naszych milusińskich misiów. Honorowym gościem w tym dniu była wicedyrektor Lucyna Wróbel.  Kochajmy misie - bez względu na to, ile mamy lat - tymi właśnie słowami zakończyła po raz pierwszy podjęte przez świetlicę działania