Cała świetlica czyta dzieciom

W czerwcu w naszej świetlicy odbył się cykl spotkań  w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – czyta też świetlica. O tym, że zajęcia czytelnicze w rozwoju uczniów mają bardzo duże znaczenie nie musimy nikogo przekonywać.  Głośne czytanie rozwija język i wyobraźnię dziecka, dlatego korzystając z tego dobrodziejstwa jakim jest czytanie  w naszej świetlicy czytamy głośno głównie bajki, baśnie i legendy.

Do wspólnego czytania zaprosiliśmy: p. Agatę Trojnacką – Wąż - higienistkę szkolną, p. Marzannę Pikul  - bibliotekarza, przewodniczącą szkoły Katarzynę Korzec, p. Renatę Nadolską nuczycelkę edukacji wczesnoszkolnej i historii, Przewodniczącą Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa "Stopka" - Justynę Kłos - Kufel. Po wysłuchaniu przeczytanych fragmentów uczniowie odpowiadali na różne pytania dotyczące tekstu, robili rysunki. Bawili się wspaniale.