Tydzień Czytania Dzieciom w świetlicy

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom - czyta też świetlica” po raz kolejny nauczyciele świetlicy szkolnej dla swoich młodych wychowanków przygotowali różne konkursy, zabawy oraz głośne czytanie fragmentów bajek. Wszystkie działania organizowane w ramach tej akcji przez Świetlicę miały na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, a o  roli książki w życiu nie tylko dziecka, ale i każdego człowieka nikogo nie trzeba przekonywać. Główną atrakcją całego tygodnia było „czytanie na trawie” przez panią Dorotę Topór mamę Karoliny z klasy III c i Weroniki z klasy IV c. Pani Dorota przeczytała fragment książki Jana Brzechwy  „Co sowa powiedziała....." Czytane fragmenty pobudziły wyobraźnię, wzbogaciły słownictwo i zachęciły dzieci do sięgnięcia po tą książkę.