Europejski  Tydzień Sportu w świetlicy szkolnej

W dniach od 17 do 23 maja 2014 roku obchodzony był VI Europejski Tydzień Sportu. Jest to największa impreza sportu masowego w kraju i w Europie. Celem głównym jest aktywizacja ruchowa możliwie największej liczby dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, przy założeniu przeprowadzenia minimum 60-minutowych zajęć sportowo-rekreacyjnych, turystyczno – krajoznawczych. Również nauczyciele świetlicy aktywnie włączyli się do obchodów tego tygodnia i dla swoich wychowanków  zorganizowali zawody i turnieje.

W poniedziałkowe popołudnie  odbył się konkurs kręcenia hula hop. W konkursie tym wzięło 20 uczestników. W pierwszej konkurencji uczniowie rywalizowali w dwóch drużynach, następnie odbył się konkurs indywidualny. W I etapie odbyło się kręcenie kołem hula hoop na ręce. W tym zadaniu I miejsce zdobyła Oliwia Wójcik z kl. III a, II miejsce zajęła Łoś Maja z kl. III a , a III – Miś Gabriela z kl. III b.

Kolejną  konkurencją było kręcenie kółka palcami wokół osi.

I miejsce - Łoś Maja kl. III a,

II miejsce  - Wójcik Oliwia kl. IIIa,

III miejsce - Magdalena Kozioł kl. III a.

Trzecim zadaniem było kręcenie kółka w pasie, i tym razem I miejsce zajęła Maja Łoś, II m. - Oliwia Wójcik III miejsce - Gabriela Miś. Ostatnim zadaniem buło turlanie kółka , gdzie I miejsce zajęła Gabriela Zabawa z kl. III a.

W czwartek po wstępnych eliminacjach odbył się finał  VIII międzyklasowego turnieju o tytuł mistrza gry w warcaby. W rozgrywkach finałowych wzięło udział 16 uczniów. Zwycięzcami turnieju zostali

I miejsce -  Miłosz Fido  z klasy III a

II miejsce  Oliwia Wójcik kl.III a

III miejsce – Dominik Owsiany kl.III b,

IV miejsce  – Mikołaj Łabuz kl. I b

Świetliki zagrały również w ping – ponga. Gra ta jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pomaga nie tylko w prawidłowym rozwoju fizycznym dziecka, ale też emocjonalnym.  Konkurs cieszył się  wielkim zainteresowaniem wzięło w nim udział 14 uczestników.

Zwycięscy rozgrywek tenisa stołowego:

I miejsce – Oliwia Wójcik klasa III a

II miejsce – Brajan Wróblewski klasa III b

III miejsce – Mikołaj Talanada klasa I a

IV miejsce – Natalia Ciabor klasa III b

Pokazaliśmy,  że umiemy aktywnie spędzać wolny czas.