10 urodziny Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez Pluszowego Misia. Jest on nie tylko przyjacielem dzieci, ale i dorosłych. Miś ten puchaty, w łatki, żółty czy też brązowy jest niezastąpioną zabawką, przytulanką pomimo coraz nowocześniejszych zabawek. Moda na misie nie przemija a zaczęła się 110 lat temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie prezydent Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka.

25 listopada obchodziliśmy jego 10 urodziny (Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku), podczas których świetliki świetnie się bawiły.

W tym dniu poznały kolejne perypetie Kubusia Puchatka czytane przez wicedyrektor Małgorzatę Wódka. Natomiast przygody Kubusia z oklapniętym uszkiem zaprezentowały Aleksandra Sołtys i Justyna Kłos – Kufel ze SKB „Stopka”.

Dzieci przedstawiły swoje Przytulanki i stwierdziły, że pluszaki zasługują na swoje święto gdyż są niezastąpione przy zasypianiu, gdy pada deszcz i gdy jest smutno.

Misie pozostały na dłużej w świetlicy na specjalnie przygotowanej dla nich wystawie. Poza wystawą przygotowano dla świetlików specjalne zajęcia, podczas których poznawały historię pluszowego misia i same mogły narysować autoportrety milusińskich. Świetliki nauczyły się również wyliczanki Kubusiowej: „Mam dwie dłonie, łokcie dwa …” Było super.