Polska -  nasza Ojczyzna

Świetliki uczestniczyły w szkolnej akademii z okazji  11 listopada i chcąc  utrwalić zdobyte wiadomości oraz  pobudzić  ich zainteresowania  wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwinąć poczucie przynależności narodowej, p. M. Gawlik  przeprowadziła  zajęcia patriotyczne  pod hasłem  - " Polska -  nasza Ojczyzna". Najpierw  Świetliki próbowały odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań:

1. Czy obecnie żyjemy w wolnym kraju?

2. Jakie święto obchodzimy 11 listopada?

3. Dlaczego ta data jest tak istotna dla Polaków?

4. Dlaczego Polska nie była wolnym krajem?

Przypomniane zostały symbole narodowe: godło i flaga Polski  oraz  zaśpiewano pieśni patriotyczne. Świetliki pokolorowały kolorowankę patriotyczną i  nauczyły się a także odśpiewały  piosenkę „Płynie Wisła, płynie…” Powinniśmy docenić fakt, że możemy żyć w wolnym i niepodległym kraju, używać ojczystego języka oraz chodzić do polskiej szkoły.

M. Gawlik