Świetlicowa Gromada Zuchowa
"Zielone Nutki"

Zuchy są najmłodszą częścią harcerskiej braci w Polsce. Mają własne prawo, obietnicę, zawołania, obrzędy i umundurowanie. Gromady zuchowe jako podstawowe jednostki organizacyjne ZHP działają na terenie szkół podstawowych. Skupiają dziewczęta i chłopców kochających zabawę i przygodę a w naszej świetlicy takich nie brakuje dlatego po pięcioletniej przerwie została reaktywowana gromada zuchowa w naszej świetlicy.

Nasz plany pracy uwzględniają ważne uroczystości państwowe, lokalne, szkolne i rodzinne.

Jak każdy wie Zuchy są strasznie muzykalne? Dlatego po raz pierwszy  wzięliśmy udział w  Festiwalu Piosenki Harcerskiej

Z zuchowym pozdrowieniem – CZUJ!

III Powiatowym Festiwalu Harcerskim im. Jerzego Brauna,

gdzie „ZIELONE NUTKI” wyśpiewały I miejsce. Skład drużyny:    SZÓSTKOWA – Kinga Borsa, Katarzyna Kuchta, Ewelina Juzba, Paulina Zachara, Laura Orwat, Justyna Miś, Monika Trędota.

"Święto Latawca" w gromadzie zuchowej

Konkurs na latawiec organizowany jest już w naszej szkole od kilkunastu lat. Tym razem organizacją tak lubianego przez dzieci konkursu była właśnie nasza świetlica.

27. IX. 2005 roku o godzinie 10:00 zebraliśmy się przed szkołą, aby wyruszyć na dąbrowskie pola w poszukiwaniu odpowiednich wiatrów.

Celem imprezy była popularyzacja modelarstwa wśród dzieci szkół podstawowych. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem, na starcie stanęło 32 zawodników (Gromada zuchowa „Przyjaciele Kubusia Puchata”, oraz kl. I a, kl. I b, kl. II a, kl. II b.

Podczas zawodów młodzi ludzie mogli sprawdzić się jako konstruktorzy, wykonawcy i piloci swoich konstrukcji. Była to także okazja do zweryfikowania swoich umiejętności na tle rówieśników. Każdy uczestnik został oceniony przez dwójkę sędziowską: p. Jadwigę Miś i p. Małgorzatę Gawlik. Przy ocenie pod uwagę wzięto: pomysłowość konstrukcji, jakość wykonania, inwencję plastyczną i wysokość lotu.

Wspaniała atmosfera wspólnej zabawy udzieliła się wszystkim, czemu sprzyjała wspaniała pogoda, (choć wiatru nam nie brakowało).

Niełatwym zadaniem sędziów okazało się wyłonienie spośród tylu pięknych, kolorowych latawców tych najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Dyrektora Szkoły a dyplomy zaś wręczono najlepszym. Za wkład pracy w wykonanie swoich ”ptaków” oraz pomysłowość wyróżnienia zdobyli: Kuta Aleksandra kl. I a, Fido Eryk kl. I a, Miś Justyna kl. I a, Nowak Łukasz kl. I a, Kupiec Jakub kl. I a, Kuchta Katarzyna kl. II b, Nawój Karolina kl. II b, Kupiec Agnieszka kl. II b, Trędota Monika kl. II b, Juzba Ewelina kl. II b, Ohratka Monika kl. II b, Kozioł Bartosz kl. II b, Wierzbicki Kamil kl. II b, Pochroń Aleksandra kl. II a, Weryński Bartłomiej kl. II a.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy wysokich  lotów w kolejnym konkursie.

Zuchy na deskach

Dąbrowskiego Domu Kultury – Płomień 2006