Pedagogizacja rodziców

23 września 2010 r. podczas spotkania z rodzicami wychowawcy klas przeprowadzili pogadanki na temat  BRD i przypomnieli  o obowiązkowym noszeniu odblasków przez dzieci. Bardzo ważna jest pedagogizacja rodziców, bo to oni są dla swoich pociech wzorem do naśladowania. Większość rodziców ma prawo jazdy i zna dobrze przepisy. W życiu codziennym jednak nieraz  ignorują zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dlatego nie zaszkodzi przypominać także dorosłym zwłaszcza te przepisy, które dotyczą dzieci. Broszurki i ulotki propagujące bezpieczeństwo na drodze przygotowane przez koordynatorów akcji mogli otrzymać rodzice po skończonym zebraniu. Kolporterami materiałów edukacyjnych były uczennice klasy VI b - Kinga Gawlik i Gabriela Stachura, które rozdały ponad 150 ulotek i 120 broszur.

Wierzymy, że taka forma  będzie sprzyjać lepszemu bezpieczeństwu.

ZAŁĄCZNIK nr 1 - APEL