Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

1 września 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. W uroczystości wzięli udział uczniowie, ich rodzice, pracujący w szkole nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście – Burmistrz Miasta Dąbrowa Tarnowska Pan Krzysztof Kaczmarski i zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców Pan Rafał Głowacz.

Dyrektor Szkoły Pani Anna Fido w swym wystąpieniu inauguracyjnym przedstawiła nauczycieli z wyszczególnieniem ich specjalizacji i wychowawstw oraz przekazała informacje dotyczące przygotowania placówki i organizacji pracy w roku szkolnym 2015/2016. Przypomniała także o ważnym wydarzeniu w historii Polski, 76 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, podkreślając wagę tego wydarzenia. Życzyła również wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nowym roku szkolnym. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta, który w swoim przemówieniu życzył uczniom wysokich wyników w nauce, a gronu pedagogicznemu  sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Wyjątkowym momentem uroczystości było przyjęcie do społeczności szkolnej pierwszoklasistów. Złożyli oni uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani przez Panią Dyrektor Annę Fido i Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego symbolicznym ołówkiem na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej. Po pasowaniu, dzieci podchodziły do Pani wicedyrektor Małgorzaty Wódka, która trzymała poduszkę do stempli nasączoną atramentem i odciskały swój paluszek na tablicy obok logo szkoły. Pamiątkowe Dyplomy z tekstem ślubowania wręczyły uczniom wychowawczynie.

Po akademii uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Ewa Więcek

GALERIA ZDJĘĆ

FOTO - Pani Sylwia Janiszewska

FOTO - Pani Anna Wódka